Ruszyła tura składania wniosków o miejsca w Domach Studenta

Informujemy, że można już składać wnioski o miejsca w Domach Studenta.

Student, który chce ubiegać się o miejsce w akademiku, powinien zalogować się w Centralnym USOSwebie Uniwersytetu Warszawskiego (a nie USOSwebie Wydziału!), wypełnić, wydrukować i złożyć Wniosek o miejsce w Domu Studenta i Oświadczenie o dochodach za rok 2013 – oba dokumenty znajdziecie w zakładce Dla studentów > Moje studia > Wnioski. Do oświadczenia o dochodach trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskane w 2013 roku dochody (lista podstawowych dokumentów jest tutaj).

Student posiadający orzeczenie o niepełnosprawności może złożyć dwa wnioski – jeden o miejsce z puli podstawowej, przeznaczonej dla wszystkich studentów, drugi – o miejsce z puli dla osób niepełnosprawnych.

Wniosek wraz z oświadczeniem i dokumentami można złożyć w dziekanacie od 30 czerwca do 4 lipca (w nowym budynku Wydziału, ul. Pasteura 5, p. 1.08). Można go również przekazać bezpośrednio Komisji Stypendialnej w czasie naszych dyżurów (poinformujemy Was, kiedy i gdzie będą się odbywały, na początku przyszłego tygodnia), a także po indywidualnym umówieniu się z nami poprzez mail – w tym przypadku również obowiązuje termin 4 lipca.

Szczegółowe informacje wraz z przystępnymi poradnikami, omawiającymi sposób obliczania dochodu i procedurę składania wniosku, znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie http://oks.uw.edu.pl/akademiki/ . Warto tam zajrzeć, zwłaszcza, że w tym roku proces przyznawania miejsc w akademikach uległ poważnym zmianom.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości służymy pomocą – piszcie na stypendia@fuw.edu.pl