Archiwum kategorii: Domy Studenta

Wnioski o miejsce w domu studenta na rok akademicki 2016/2017

Od 23 maja można składać wnioski o miejsce w domu studenta na rok akademicki 2016/2017. Wszystkie niezbędne informacje dla osób, które chcą zamieszkać w akademiku, znajdują się tutaj.

Jednocześnie informujemy, że wraz z rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej zawieszamy nasze stałe dużury. Terminy dyżurów dla osób składających wnioski o miejsce w akademiku będziemy ogłaszać na bieżąco na stronie internetowej (w jej prawej części, w sekcji Dyżury, a także w zakładce Kontakt), na komisyjnym Facebooku oraz na tablicy ogłoszeniowej w pobliżu wejścia do Komisji.

Kwaterowanie w akademikach na rok 2015/2016

Terminy kwaterowania w domach studenta na rok akademicki 2015/2016:

dla cudzoziemców – od 14 września do 5 października 2015 r.;

dla pozostałych osób – od 21 września do 5 października 2015 r.

Przed zakwaterowaniem koniecznie zajrzyj tutaj.

Zgodnie z Regulaminem domów studenta Uniwersytetu Warszawskiego student, któremu przyznano miejsce w akademiku, powinien zakwaterować się w nim zgodnie z podanymi powyżej terminami – niezakwaterowanie się w terminie skutkuje utratą miejsca. Jeśli praktyki lub inne uzasadnione okoliczności uniemożliwiają Ci zakwaterowanie we wskazanych terminach, masz obowiązek zawiadomić o tym kierownika domu studenta pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną do 1 października, podając planowany termin zakwaterowania.

Osoby, które chciałyby jeszcze otrzymać miejsce w akademiku, prosimy o kontakt mailowy lub przez facebooka.

Dyżury w czasie letniej sesji egzaminacyjnej i wakacji

Na czas sesji egzaminacyjnej i wakacji, czyli w okresie od 17 czerwca do 30 września, zostają zawieszone stałe dyżury Komisji Stypendialnej.

W związku z tym, że letnia sesja i wakacje to okres wnioskowania o miejsca w akademiku, będziemy organizować specjalne dyżury, podczas których będziecie mogli złożyć wniosek lub znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. W najbliższym tygodniu dyżury te odbędą się w następujących terminach:

  • środa, 17 czerwca w godzinach 15:00 – 17:00,
  • czwartek, 18 czerwca w godzinach 12:00 – 15:00 oraz 16:00 – 18:00,
  • piątek, 19 czerwca w godzinach 10:00 – 12:00.

Terminy dyżurów w późniejszym okresie będą ustalane na bieżąco – informacje o nich będziemy zamieszczać po prawej stronie, w sekcji Dyżury, a także w zakładce Kontakt.

Zawsze możecie też uzyskać pomoc lub umówić się z nami na indywidualne spotkanie mailowo lub za pośrednictwem naszego profilu na fb.

Wnioski o miejsce w domu studenta na rok akademicki 2015/2016

Od 25 maja można składać wnioski o miejsce w domu studenta na rok akademicki 2015/2016. Wszystkie niezbędne informacje dla osób, które chcą zamieszkać w akademiku, znajdują się tutaj.

Jednocześnie informujemy, że zawieszamy środowy dyżur. Od najbliższego tygodnia nasze dyżury będą się odbywały w poniedziałki i wtorki w godzinach 15.00 – 16.00. Niebawem uruchomimy dodatkowe dyżury z myślą o osobach składających wnioski o miejsce w akademiku.

Terminy kwaterowania w akademikach

Terminy kwaterowania w domach studenta na rok akademicki 2014/2015:

dla cudzoziemców – od 15 września do 6 października 2014 r.;

dla pozostałych osób – od 22 września do 6 października 2014 r.

Przed zakwaterowaniem koniecznie zajrzyj tutaj.

Zgodnie z Regulaminem domów studenta Uniwersytetu Warszawskiego student, któremu przyznano miejsce w akademiku, powinien zakwaterować się w nim zgodnie z podanymi powyżej terminami – niezakwaterowanie się w terminie skutkuje utratą miejsca. Jeśli praktyki lub inne uzasadnione okoliczności uniemożliwiają Ci zakwaterowanie we wskazanych terminach, masz obowiązek zawiadomić o tym kierownika domu studenta pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną do 1 października, podając planowany termin zakwaterowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakwaterowaniem w akademiku na czas kursu Start, skontaktuj się z panią Agatą Meissner.

Ruszyła tura składania wniosków o miejsca w Domach Studenta

Informujemy, że można już składać wnioski o miejsca w Domach Studenta.

Student, który chce ubiegać się o miejsce w akademiku, powinien zalogować się w Centralnym USOSwebie Uniwersytetu Warszawskiego (a nie USOSwebie Wydziału!), wypełnić, wydrukować i złożyć Wniosek o miejsce w Domu Studenta i Oświadczenie o dochodach za rok 2013 – oba dokumenty znajdziecie w zakładce Dla studentów > Moje studia > Wnioski. Do oświadczenia o dochodach trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskane w 2013 roku dochody (lista podstawowych dokumentów jest tutaj).

Student posiadający orzeczenie o niepełnosprawności może złożyć dwa wnioski – jeden o miejsce z puli podstawowej, przeznaczonej dla wszystkich studentów, drugi – o miejsce z puli dla osób niepełnosprawnych.

Wniosek wraz z oświadczeniem i dokumentami można złożyć w dziekanacie od 30 czerwca do 4 lipca (w nowym budynku Wydziału, ul. Pasteura 5, p. 1.08). Można go również przekazać bezpośrednio Komisji Stypendialnej w czasie naszych dyżurów (poinformujemy Was, kiedy i gdzie będą się odbywały, na początku przyszłego tygodnia), a także po indywidualnym umówieniu się z nami poprzez mail – w tym przypadku również obowiązuje termin 4 lipca.

Szczegółowe informacje wraz z przystępnymi poradnikami, omawiającymi sposób obliczania dochodu i procedurę składania wniosku, znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie http://oks.uw.edu.pl/akademiki/ . Warto tam zajrzeć, zwłaszcza, że w tym roku proces przyznawania miejsc w akademikach uległ poważnym zmianom.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości służymy pomocą – piszcie na stypendia@fuw.edu.pl